Your recipients will receive an email with this envelope shortly and will be able to access it on trellis. You can always see your envelopes by clicking the Inbox on the top right hand corner.
Your subscription has successfully been upgraded.
Explore our directory of judges in New York on Trellis.Law. Our comprehensive resource covers the professional paths of both active and former judges, including those retired or deceased. Discover in-depth judicial profiles, analyze comprehensive analytics, and review recent case histories and rulings. This directory is an invaluable tool for understanding the legal landscape of New York, offering insight into each judge's unique judicial approach and perspectives. Regularly updated, our directory ensures you always have the most accurate and insightful information at your disposal.
Judge Z-A
Judge Name | Court | County | Status | Analytics |
---|---|---|---|---|
Parker J. Stone | 5th Judicial District - Onondaga County Supreme Court | |||
Audrey E. Stone | Criminal Court of the City of New York, Bronx County | |||
Robert M. Stolz | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Criminal Term | |||
Jack Stoller | New York City Housing Court, New York County | Active | ||
Carol A. Stokinger | Family Court of the City of New York, Queens County | |||
Betty Owen Stinson | 12th Judicial District - Bronx County Supreme Court, Civil Term | |||
Gary F. Stiglmeier | 3rd Judicial District - Albany City Court | |||
Carmen Victoria St. George | 10th Judicial District - Suffolk County Supreme Court | |||
Norman St. George | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Larry Stephen | Criminal Court of the City of New York, Bronx County | |||
Leonard D. Steinman | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Marsha L. Steinhardt | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court | |||
Leslie E. Stein | New York State Court of Appeals | |||
Steven M. Statsinger | Criminal Court of the City of New York, New York County | |||
James G. Starkey | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court | |||
Thomas A. Stander | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Michael D. Stallman | Civil Court of the City of New York, New York County | |||
Elaine Jackson Stack | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Christine A. Sproat | 9th Judicial District - Dutchess County Supreme Court | |||
Ellen M. Spodek | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Civil Term | |||
Joseph P. Spinola | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Jeffrey Arlen Spinner | 10th Judicial District - Suffolk County Supreme Court | |||
Brenda S. Spears | New York City Housing Court, Bronx County | |||
Alan L. Spears | 8th Judicial District - Salamanca City Court | |||
Thomas J. Spargo | 3rd Judicial District - Albany County Supreme Court | |||
Faviola A. Soto | New York State Court of Claims, New York City | |||
Marissa Soto | Civil Court of the City of New York, Bronx County | |||
Robert W. Soos | 13th Judicial District - Richmond County Supreme Court | |||
Martin M. Solomon | Supreme Court of the State of New York, Appellate Term, 2nd Judicial Dept., 2nd, 11th, & 13th J.D. | |||
Charles H. Solomon | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Criminal Term | |||
Lisa A. Sokoloff | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Civil Term | |||
Myrna M. Socorro | Criminal Court of the City of New York, Bronx County | |||
Jennifer G. Sober | 3rd Judicial District Rensselaer County Court | |||
Reynold J. Snyder | 9th Judicial District - Westchester County Supreme Court | |||
Cynthia L. Snodgrass | 7th Judicial District - Ontario County Supreme Court | |||
Mary H. Smith | 9th Judicial District - Westchester County Supreme Court | |||
Joscelyn E. Smith | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court | |||
Mary Keib Smith | 5th Judicial District - Onondaga County Surrogates Court | |||
Karen S. Smith | Civil Court of the City of New York, New York County | |||
Remy Smith | New York City Housing Court, Kings County | |||
Lisa D. Smith | 6th Judicial District - Broome County Supreme Court | |||
Martin E. Smith | 6th Judicial District - Broome County Court | |||
Elaine Z. Slobod | 9th Judicial District - Orange County Supreme Court | |||
Mary L. Slisz | 8th Judicial District - Erie County Supreme Court | |||
Rebecca A. Slezak | 4th Judicial District - Montgomery County Supreme Court | |||
Edward F. Skoda | 4th Judicial District - Fulton County Family Court | |||
Peter B. Skelos | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, Second Judicial Department | |||
Donna M. Siwek | 8th Judicial District - Erie County Supreme Court | |||
Jacqueline E. Sisson | 7th Judicial District - Canandaigua City Court | |||
Richard E. Sise | New York State Court of Claims | |||
Joseph M. Sise | 4th Judicial District - Montgomery County Supreme Court | |||
Andrew V. Siracuse | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Louise K. Sira | 4th Judicial District - Fulton County Court Multi-Bench | |||
Anil C. Singh | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, First Judicial Department | Active | ||
Conrad D. Singer | 10th Judicial District - Nassau County Family Court | |||
Judith A. Sinclair | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Shawndya L. Simpson | 12th Judicial District - Bronx County Supreme Court, Criminal Term | |||
Adam W. Silverman | 3rd Judicial District - Rensselaer County Supreme Court | |||
Adam Silvera | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Civil Term | |||
George J. Silver | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Civil Term | |||
Howard R. Silver | 12th Judicial District - Bronx County Supreme Court | |||
Scott H. Siller | 10th Judicial District - Nassau County District Court | |||
Debra Silber | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Civil Term | |||
Marcia J. Sikowitz | New York City Housing Court, Kings County | |||
Norman I. Siegel | New York State Court of Claims | |||
Bernice D. Siegal | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court, Civil Term | |||
Monica D. Shulman | Family Court of the City of New York, Queens County | |||
Martin Shulman | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, First Judicial Department | |||
Elizabeth Shollenberger | 9th Judicial District - White Plains City Court | |||
Jonathan H. Shim | Family Court of the City of New York, New York County | |||
Ruth E. Shillingford | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Criminal Term | |||
O. Peter Sherwood | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Commercial Division | |||
William E. Sherwood | 9th Judicial District - Rockland County Supreme Court | |||
M. John Sherman | 6th Judicial District - Tompkins County Court Multi-Bench | |||
Kenneth P. Sherman | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Civil Term | |||
Howard H. Sherman | 12th Judicial District - Bronx County Supreme Court, Civil Term | |||
Denise L. Sher | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Sara Sheldon | 8th Judicial District - Niagara County Court Multi-Bench | |||
Robin K. Sheares | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Civil Term | |||
James H. Shaw, Jr. | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court | |||
Carol Sharpe | Civil Court of the City of New York, New York County | |||
Joshua S. Shapiro | 6th Judicial District - Broome County Supreme Court | |||
Fred L. Shapiro | 9th Judicial District - Westchester County Court | |||
Elizabeth Y. Shamahs | 2nd Judicial District - Kings County Family Court | |||
Sandra L. Sgroi | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, Second Judicial Department | |||
Toko Serita | Criminal Court of the City of New York, Queens County | |||
Anthony S. Senft, Jr. | 10th Judicial District - Suffolk County Family Court | |||
Naita A. Semaj-Williams | Civil Court of the City of New York, Bronx County | Active | ||
Norman W. Seiter, Jr. | 5th Judicial District - Oswego County Supreme Court | |||
Adam Seiden | 9th Judicial District - Mount Vernon City Court | |||
Daniel L. Seiden | 6th Judicial District - Binghamton City Court | |||
Harry W. Seibert, Jr. | 4th Judicial District - Saratoga County Surrogate's Court | |||
Frank A. Sedita, III | 8th Judicial District - Erie County Supreme Court | |||
Thomas H. Scuccimarra | New York State Court of Claims, White Plains | |||
Rose H. Sconiers | Supreme Court of the State of New York Appellate Division, Fourth Judicial Department | |||
Sandra B. Sciortino | 9th Judicial District - Orange County Supreme Court | |||
Matthew A. Sciarrino, Jr. | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Criminal Term | Retired | ||
Peter A. Schwerzmann | 5th Judicial District - Jefferson County Surrogate's Court | |||
Melvin L. Schweitzer | New York State Court of Claims | |||
Larry J. Schwartz | 9th Judicial District - Rockland County Court |
For full print and download access, please subscribe at https://www.trellis.law/.
Please wait a moment while we load this page.