Your recipients will receive an email with this envelope shortly and will be able to access it on trellis. You can always see your envelopes by clicking the Inbox on the top right hand corner.
Your subscription has successfully been upgraded.
Explore our directory of judges in New York on Trellis.Law. Our comprehensive resource covers the professional paths of both active and former judges, including those retired or deceased. Discover in-depth judicial profiles, analyze comprehensive analytics, and review recent case histories and rulings. This directory is an invaluable tool for understanding the legal landscape of New York, offering insight into each judge's unique judicial approach and perspectives. Regularly updated, our directory ensures you always have the most accurate and insightful information at your disposal.
Judge Z-A
Judge Name | Court | County | Status | Analytics |
---|---|---|---|---|
Michele S. Rodney | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Criminal Term | |||
Philip J. Roche | 7th Judicial District - Steuben County Court Multi-Bench | |||
Christopher J. Robles | Criminal Court of the City of New York, Kings County | |||
Derrick J. Robinson | 10th Judicial District - Suffolk County District Court | |||
Kathleen L. Robichaud | 3rd Judicial District - Rensselaer City Court | |||
Gayle P. Roberts | Family Court of the City of New York, Bronx County | |||
Rachel E. Roberts | 8th Judicial District - Dunkirk City Court | |||
Tammy S. Robbins | 10th Judicial District - Nassau County Family Court | |||
Alfred S. Robbins | New York State Supreme Court | |||
Catherine Rizzo | 10th Judicial District - Nassau County Family Court | |||
Dineen A. Riviezzo | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Criminal Term | |||
Brenda Rivera | Civil Court of the City of New York, Bronx County | |||
Francois A. Rivera | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Civil Term | |||
Walter Rivera | New York State Court of Claims, White Plains | |||
Richard Rivera | 3rd Judicial District - Albany County Family Court | |||
David S. Ritter | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, Second Judicial Department | |||
Martin E. Ritholtz | 11th Judicial District Queens County Supreme Court, Civil Term | |||
Joseph Risi | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court, Civil Term | |||
Jaime A. Rios | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court, Civil Term | |||
Paul M. Riordan | 7th Judicial District - District Administrative Office | |||
Francis D. Ricigliano | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Rosalyn H. Richter | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, First Judicial Department | |||
Marybeth S. Richroath | Family Court of the City of New York, Queens County | |||
John F. Richey | 4th Judicial District St. Lawrence County Surrogates Court | |||
Clark V. Richardson | Family Court of the City of New York, New York County | |||
Jerome J. Richards | 4th Judicial District St. Lawrence County Court | |||
Richard W. Rich, Jr. | 6th Judicial District - Chemung County Court | |||
Gail B. Rice | 9th Judicial District - Westchester County Family Court | |||
Frank B. Revoir, Jr. | 6th Judicial District - Chenango County Court Multi-Bench | |||
Danielle M. Restaino | 8th Judicial District - Niagara Falls City Court | |||
Maria Ressos | New York City Housing Court, Queens County | |||
Eugene R. Renzi | 5th Judicial District - Watertown City Court | |||
Alex R. Renzi | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Dianne T. Renwick | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, First Judicial Department | |||
James F. Reitz | 9th Judicial District - Putnam County Supreme Court | |||
Susan B. Reinfurt | 3rd Judicial District - Watervliet City Court | |||
Margaret C. Reilly | 10th Judicial District - Nassau County Surrogate's Court | |||
David T. Reilly | 10th Judicial District - Suffolk County Supreme Court | |||
John J. Reilly | 3rd Judicial District - Albany City Court | |||
Elenor C. Reid | Family Court of the City of New York, Bronx County | |||
Fatimat O. Reid | 7th Judicial District - Monroe County Family Court | |||
Robert R. Reed | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Civil Term | |||
Frederick G. Reed | 7th Judicial District - Ontario County Surrogate's Court | |||
William B. Rebolini | 10th Judicial District - Suffolk County Supreme Court | |||
Irene Ratner | 9th Judicial District - Westchester County Supreme Court | |||
Eardell J. Rashford | New York City Housing Court, Bronx County | |||
Archana Rao | Criminal Court of the City of New York, Kings County | |||
Douglas A. Randall | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Dakota D. Ramseur | Civil Court of the City of New York, New York County | |||
Charles E. Ramos | 1st Judicial District - New York County Supreme Court | |||
Leticia M. Ramirez | Civil Court of the City of New York, New York County | |||
Eileen A. Rakower | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Civil Term | |||
Raja Rajeswari | Criminal Court of the City of New York, Richmond County | |||
Thomas D. Raffaele | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court | |||
Thomas A. Rademaker | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Kelcie Rae Racino | 4th Judicial District - Schenectady County Supreme Court | |||
Thomas Quinones | 9th Judicial District - Yonkers City Court | |||
Joanne D. Quinones | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court (Criminal Term) | |||
James F. Quinn | 10th Judicial District - Suffolk County Family Court | |||
Christopher G. Quinn | 10th Judicial District - Nassau County Court | |||
Robert F. Quinlan | 10th Judicial District - Suffolk County Supreme Court | |||
Leslie J. Purificacion | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court, Civil Term | |||
James P. Punch | 8th Judicial District - Orleans County Court Multi-Bench | |||
George J. Pulver, Jr. | 3rd Judicial District - Greene County Supreme Court | |||
Eric I. Prus | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Civil Term | |||
A. Gail Prudenti | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, Second Judicial Department | |||
Stanley L. Pritzker | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, Third Judicial Department | |||
JaHarr S. Pridgen | 8th Judicial District - Buffalo City Court | |||
Arnold N. Price | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court | |||
Brett A. Preston | 4th Judicial District - Johnstown City Court | |||
Eric P. Press | 9th Judicial District - White Plains City Court | |||
Erica L. Prager | 10th Judicial District - Nassau County District Court | |||
Mark L. Powers | 4th Judicial District - Schenectady County Supreme Court | |||
Linda Poust-Lopez | 12th Judicial District - Bronx County Supreme Court, Criminal Term | |||
Deborah Poulos | 10th Judicial District - Suffolk County Supreme Court | |||
Herbert A. Posner | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court | |||
Joan S. Posner | 9th Judicial District - Dutchess County Family Court | |||
Ralph J. Porzio | 13th Judicial District - Richmond County Supreme Court | |||
Gerald J. Popeo | 5th Judicial District - Utica City Court | |||
Jill S. Polk | 4th Judicial District Schenectady County Family Court | |||
William P. Polito | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Julie Poley | New York City Housing Court, Kings County | |||
Ronald D. Ploetz | 8th Judicial District - Cattaraugus County Court Multi-Bench | |||
Richard M. Platkin | 3rd Judicial District - Albany County Supreme Court | |||
Arthur G. Pitts | 10th Judicial District - Suffolk County Supreme Court | |||
Bahaati E. Pitt | Criminal Court of the City of New York, Bronx County | |||
Erik S. Pitchal | Family Court of the City of New York, Kings County | |||
Michele Pirro-Bailey | 5th Judicial District - Onondaga County Family Court | |||
Robert E. Pipia | 10th Judicial District - Nassau County District Court, 2nd District | |||
Emily Pines | 10th Judicial District - Suffolk County Supreme Court | |||
Spero Pines | 6th Judicial District - Broome County Family Court | |||
Diccia T. Pineda-Kirwan | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court, Civil Term | |||
Eugene F. Pigott, Jr. | New York State Court of Appeals | |||
Michael F. Pietruszka | 8th Judicial District - Erie County Court | |||
Ruth Pickholz | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Criminal Term | |||
Joan L. Piccirillo | Family Court of the City of New York, Bronx County | |||
Jeffrey A. Piazza | 8th Judicial District - Chautauqua County Family Court | |||
James J. Piampiano | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Andrea C. Phoenix | 10th Judicial District - Nassau County District Court | |||
Thomas P. Phelan | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court |
For full print and download access, please subscribe at https://www.trellis.law/.
Please wait a moment while we load this page.