Your recipients will receive an email with this envelope shortly and will be able to access it on trellis. You can always see your envelopes by clicking the Inbox on the top right hand corner.
Your subscription has successfully been upgraded.
Explore our directory of judges in New York on Trellis.Law. Our comprehensive resource covers the professional paths of both active and former judges, including those retired or deceased. Discover in-depth judicial profiles, analyze comprehensive analytics, and review recent case histories and rulings. This directory is an invaluable tool for understanding the legal landscape of New York, offering insight into each judge's unique judicial approach and perspectives. Regularly updated, our directory ensures you always have the most accurate and insightful information at your disposal.
Judge A-Z
Judge Name | Court | County | Status | Analytics |
---|---|---|---|---|
Evelyn Frazee | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Kathryn E. Freed | New York County Supreme Court | |||
Brenda M. Freedman | 8 th Judicial District Erie County Family Court | |||
Helen E. Freedman | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, First Judicial Department | |||
Robert H. Freehill | 9 th Judicial District Orange County Supreme Court | |||
Dianne N. Freestone | 4th Judicial District - Saratoga County Supreme Court | |||
Rachel E. Freier | Criminal Court of the City of New York, Kings County | |||
David Frey | Criminal Court of the City of New York, New York County | |||
Patria Frias-Colon | 1st Judicial District - New York County Family Court | |||
Bernard J. Fried | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Civil Term | |||
Lisa J. Friederwitzer | 2 nd Judicial District Kings County Family Court | |||
Mark Friedlander | 12 th Judicial District Bronx County Supreme Court, Civil Term | |||
Marcy S. Friedman | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Commercial Division | |||
Jo Ann Friia | 9th Judicial District - White Plains City Court | |||
Teneka E. Frost-Amusa | 4th Judicial District - Schenectady City Court | |||
George E. Fufidio, Jr. | 9th Judicial District - Westchester County Court | |||
Daniel J. Furlong | 8th Judicial District - Niagara County Supreme Court | |||
John A. Fusco | 13th Judicial District - Richmond County Supreme Court | |||
William J. Gabler | 8th Judicial District - Olean City Court | |||
Michael J. Gaffey | Criminal Court of the City of New York, New York County | Active | ||
Edward J. Gaffney | 9th Judicial District - Yonkers City Court | |||
Michael A. Gajdos, Jr. | 10th Judicial District - Suffolk County Supreme Court | |||
John Michael Galasso | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Helen Z. Galette | 1st Judicial District - New York County Supreme Court | |||
Erin P. Gall | 5th Judicial District - Oneida County Supreme Court | |||
John B. Gallagher, Jr. | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Patricia E. Gallaher | 7th Judicial District - Monroe County Family Court | |||
Harold L. Galloway | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Ira Gammerman | 1st Judicial District - New York County Supreme Court | |||
Janet A. Gandolfo | 9th Judicial District - Westchester County Supreme Court | |||
Edward C. Gangarosa | 7th Judicial District - Monroe County Supreme Court | |||
Phyllis Gangel-Jacob | 1st Judicial District - New York County Supreme Court | |||
John C. Gannon | 5th Judicial District - Rome City Court | |||
James E. Garfein | 9th Judicial District - Westchester County Supreme Court | |||
Jerry Garguilo | Supreme Court of the State of New York, Appellate Term, 2nd Judicial Dept., 9th & 10th Jud. Dist. | |||
Kristin L. Garland | 7th Judicial District - Auburn City Court | |||
Christel Fleur Garland | New York City Housing Court, Bronx County | |||
William E. Garnett | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Criminal Term | |||
Elizabeth A. Garry | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, Third Judicial Department | |||
Robin S. Garson | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Civil Term | |||
Margaret Garvey | 9th Judicial District - Rockland County Supreme Court | |||
Michael A. Gary | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Criminal Term | |||
Darrell L. Gavrin | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court, Civil Term | |||
Ralph T. Gazzillo | 10th Judicial District - Suffolk County Court | |||
Peter G. Geis | 13th Judicial District - Richmond County Supreme Court | |||
Carolyn Geller | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court | |||
Joan M. Genchi | 10th Judicial District - Suffolk County Family Court | |||
Lara J. Genovesi | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Civil Term | |||
Michael J. Genute | 6th Judicial District - Norwich City Court | |||
Frank P. Geraci, Jr. | U.S. District Court for the Western District of New York | |||
Lenora Gerald | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court, Criminal Term | |||
Abraham G. Gerges | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Criminal Term | |||
Jeffrey A. Gershuny | Criminal Court of the City of New York, Queens County | |||
Michael Gerstein | Civil Court of the City of New York, Kings County | |||
William A. Gersten | 8th Judicial District - Erie County Supreme Court | |||
Ellen Gesmer | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, First Judicial Department | |||
Anthony I. Giacobbe | 13th Judicial District - Richmond County Supreme Court | |||
William J. Giacomo | 9th Judicial District - Westchester County Supreme Court | |||
Sharon M.J. Gianelli | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Richard C. Giardino | 4th Judicial District - Fulton County Court Multi-Bench | |||
Wyatt N. Gibbons | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court, Civil Term | |||
Marston C. Gibson | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Louis P. Gigliotti | 5th Judicial District - Oneida County Surrogate's Court | |||
Hugh A. Gilbert | 5th Judicial District - Jefferson County Supreme Court | |||
Gregory R. Gilbert | 5th Judicial District - Onondaga County Supreme Court | |||
James P. Gilpatric | 3rd Judicial District - Ulster County Supreme Court | |||
Hilary Gingold | Criminal Court of the City of New York, Kings County | |||
Joseph B. Girardi | 10th Judicial District - Nassau County District Court | |||
F. Christopher Giruzzi | 5th Judicial District - Utica City Court | |||
Judith J. Gische | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, First Judicial Department | |||
Debra Givens | 8th Judicial District - Buffalo City Court | |||
Gregory L. Gliedman | Family Court of the City of New York, Richmond County | |||
Ira R. Globerman | 12th Judicial District - Bronx County Supreme Court | |||
Melody Glover | Family Court of the City of New York, Kings County | |||
Joseph R. Glownia | 8th Judicial District - Erie County Supreme Court | |||
Paul A. Goetz | 1st Judicial District - New York County Supreme Court, Civil Term | |||
Eileen J. Goggin | 10th Judicial District - Nassau County District Court | |||
Philip Goglas | 10th Judicial District - Suffolk County Court | |||
Carol Goldstein | Family Court of the City of New York, New York County | |||
Donna-Marie E. Golia | Civil Court of the City of New York, Queens County | |||
Fidel E. Gomez | Civil Court of the City of New York, Bronx County | |||
Alma M. Gomez | Family Court of the City of New York, Bronx County | |||
Cheryl J. Gonzales | New York City Housing Court, Kings County | |||
Doris M. Gonzalez | 12th Judicial District - Bronx County Supreme Court, Civil Term | |||
Lizbeth Gonzalez | Supreme Court of the State of New York, Appellate Division, First Judicial Department | Active | ||
Connie Gonzalez | Family Court of the City of New York, Queens County | |||
Emily Jane Goodman | 1st Judicial District - New York County Supreme Court | |||
David Goodsell | 10th Judicial District - Nassau County District Court | |||
Jeffrey A. Goodstein | 10th Judicial District - Nassau County Supreme Court | |||
Karen Gopee | Criminal Court of the City of New York, Queens County | |||
Daniel S. Gordon | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court | |||
Ronna H. Gordon-Galchus | Family Court of the City of New York, Bronx County | |||
Patsy D. Gouldborne | Criminal Court of the City of New York, Bronx County | |||
Alfred C. Graf | 10th Judicial District - Suffolk County District Court, Criminal Division | |||
Bernard J. Graham | 2nd Judicial District - Kings County Supreme Court, Civil Term | |||
George A. Grasso | Criminal Court of the City of New York, Bronx County | |||
Marguerite A. Grays | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court, Civil Term | |||
Rudolph E. Greco, Jr. | 11th Judicial District - Queens County Supreme Court, Civil Term | |||
Desmond A. Green | 13th Judicial District - Richmond County Supreme Court, Civil Term | |||
Stanley B. Green | 12th Judicial District - Bronx County Supreme Court |
For full print and download access, please subscribe at https://www.trellis.law/.
Please wait a moment while we load this page.